LXC85-2800SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 16-30V 2.8A
DataSheet
LXC85-2800SW PDF
Type Description
Series:LXC85 (85W)
Package:Box
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:16 ~ 30V
Current - Output (Max):2.8A
Power (Watts):85 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 60°C
Efficiency:89%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.97" L x 2.66" W x 1.46" H (177.0mm x 67.5mm x 37.0mm)