DLG75PS24
Description
LED DRIVER CC/CV AC/DC 24V 3.15A
DataSheet
DLG75PS24 PDF
Type Description
Series:DLG (75W)
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:24V
Current - Output (Max):3.15A
Power (Watts):75 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 60°C
Efficiency:86%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:6.93" L x 2.68" W x 1.54" H (176.0mm x 68.0mm x 39.0mm)