RACD150-36-PSE
Description
LED DVR CC/CV AC/DC 26-36V 4.2A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
RACD150-36-PSE PDF
Type Description
Series:LIGHTLINE RACD150-PSE (150W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current, Voltage
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):130VAC
Voltage - Output:26 ~ 36V
Current - Output (Max):4.2A
Power (Watts):150 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-20°C ~ 60°C
Efficiency:90%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.74" L x 2.68" W x 1.54" H (222.0mm x 68.0mm x 39.0mm)