PDA051W-700G
Description
LED DRIVER CC AC/DC 30-36V .7A
DataSheet
PDA051W-700G PDF
Type Description
Series:PDA (51W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:2
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):304VAC
Voltage - Output:30 ~ 36V
Current - Output (Max):700mA
Power (Watts):51 W
Voltage - Isolation:3 kV
Dimming:-
Features:OTP, OVP, SCP
Ratings:IP65
Operating Temperature:0°C ~ 70°C
Efficiency:85%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:8.39" L x 1.71" W x 1.20" H (213.2mm x 43.5mm x 30.5mm)