PDA100W-1A8GB
Manufacturer
PHIHONG USA
VIGOR # :
Description
LED DRIVER CC AC/DC 34-57V 1.75A
Catalog
LED Drivers
DataSheet
PDA100W-1A8GB PDF
Type Description
Series:PDA (100W)
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Constant Current
Topology:AC DC Converter
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):108VAC
Voltage - Input (Max):304VAC
Voltage - Output:34 ~ 57V
Current - Output (Max):1.75A
Power (Watts):100 W
Voltage - Isolation:4.242 kV
Dimming:-
Features:OCP, OTP, OVP, SCP
Ratings:IP66
Operating Temperature:-40°C ~ 83°C
Efficiency:89%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:9.49" L x 2.32" W x 1.54" H (241.0mm x 59.0mm x 39.0mm)