LXD50-0450SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 36-110V
DataSheet
LXD50-0450SW PDF
Type Description
Series:LXD50 (50W)
Package:Box
Part Status:Obsolete
Number of Outputs:1
Voltage - Input (Min):90VAC
Voltage - Input (Max):305VAC
Voltage - Output:36 ~ 110V
Current - Output (Max):450mA
Power (Watts):50 W
Voltage - Isolation:3.75 kV
Dimming:Analog
Features:OVP, SCP
Ratings:IP67
Operating Temperature:-35°C ~ 55°C
Efficiency:88%
Termination Style:Wire Leads
Size / Dimension:7.60" L x 1.67" W x 1.36" H (193.0mm x 42.5mm x 34.5mm)