GT63S25A
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
TOR SCREW 63A 18-25A
Catalog
Accessories
DataSheet
GT63S25A PDF
Type Description
Series:GT63
Package:Box
Part Status:Active
Accessory Type:Thermal Overload Relay
For Use With/Related Products:65AF Contactors
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
SPRING HOLD DOWN CRADLE NSP II
PYCM-14S
PYCM-14S
LEVER SOCKET RELEASE FOR PYF14S
CGT-12M-0.16
CGT-12M-0.16
TOR 12M 0.1-0.16
0805Y0250820JCT
0805Y0250820JCT
CAP CER 82PF 25V C0G/NP0 0805
SMC511PG G/W
SMC511PG G/W
0.51" SGL SMD DISPLAY - P-GREEN
CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3
CXM-6-35-80-36-AA00-F2-3
LED COB WHT 6.3MM 3500K 80CRI
GT63S25A
GT63S25A
TOR SCREW 63A 18-25A