D2410K-10
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SOLID STATE RELAY 24-280 VAC
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
D2410K-10 PDF
Type Description
Series:1
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:3 ~ 32VDC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:10 A