G3VM-351E(TR)
Description
SSR RELAY SPST-NO 120MA 0-350V
DataSheet
G3VM-351E(TR) PDF
Type Description
Series:G3VM
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Output Type:AC, DC
Voltage - Input:1.15VDC
Voltage - Load:0 V ~ 350.0 V
Load Current:120 mA
On-State Resistance (Max):50 Ohms
Termination Style:Gull Wing
Package / Case:6-SMD (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package:6-SMD
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
D1210
D1210
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-140V