SSRK-600A30
Manufacturer
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 30A 48-660V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
SSRK-600A30 PDF
Type Description
Series:SSRK
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:90 ~ 280VAC
Voltage - Load:48 V ~ 660.0 V
Load Current:30 A