DC60D80C
Description
SSR RELAY SPST-NO 80A 1-48V
DataSheet
DC60D80C PDF
Output Type:DC
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:1 V ~ 48.0 V
Load Current:80 A
On-State Resistance (Max):5.8 mOhms