SPFE380D25R
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 25A 48-530V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
SPFE380D25R PDF
Type Description
Series:SPF, PowerFin™
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:15 ~ 32VDC
Voltage - Load:48 V ~ 530.0 V
Load Current:25 A