RGS1A60D50KGE
Description
SSR RELAY SPST-NO 50A 42-600V
DataSheet
RGS1A60D50KGE PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:42 V ~ 600.0 V
Load Current:50 A