RA2A23D40C
Description
SSR RELAY SPST-NO 40A 24-265V
DataSheet
RA2A23D40C PDF
Type Description
Series:RA
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A) x 2
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:4.5 ~ 32VDC
Voltage - Load:24 V ~ 265.0 V
Load Current:40 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)