LVD75F80H
Description
SSR RELAY SPST-NO 80A 3-75V
DataSheet
LVD75F80H PDF
Output Type:DC
Voltage - Input:25.6 ~ 26.6VDC
Voltage - Load:3 V ~ 75.0 V
Load Current:80 A
On-State Resistance (Max):8 mOhms