ESR10-NC2A4HB-00-D2-10A
Manufacturer
E-T-A
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 10-32V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
ESR10-NC2A4HB-00-D2-10A PDF
Type Description
Series:ESR10
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Socketable
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:24VDC
Voltage - Load:10 V ~ 32.0 V
Load Current:10 A