HD48125T
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
RELAY SSR 530VAC/125A DC
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
HD48125T PDF
Type Description
Series:HD48
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:48 V ~ 530.0 V
Load Current:125 A