CN024D60
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 3.5A 0-24V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
CN024D60 PDF
Type Description
Series:CN
Package:Tube
Part Status:Active
Mounting Type:Through Hole
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:DC
Voltage - Input:38 ~ 72VDC
Voltage - Load:0 V ~ 24.0 V
Load Current:3.5 A