CL240D10C
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
DataSheet
CL240D10C PDF
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:3 ~ 32VDC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:10 A