CKRD2410-10
Manufacturer
Sensata Technologies – Crydom
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
CKRD2410-10 PDF
Type Description
Series:CKR24
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:DIN Rail
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:10 A