LVD75E40H
Description
SSR RELAY SPST-NO 40A 3-75V
DataSheet
LVD75E40H PDF
Output Type:DC
Voltage - Input:24 ~ 25VDC
Voltage - Load:3 V ~ 75.0 V
Load Current:40 A
On-State Resistance (Max):15 mOhms