RZ3A60D25
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
SSR RELAY 3PST-NO 25A 42-660V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RZ3A60D25 PDF
Type Description
Series:RZ3A
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:3PST-NO (3 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:42 V ~ 660.0 V
Load Current:25 A