AQR10A2-S-Z4/6VDC
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 75-250V
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
AQR10A2-S-Z4/6VDC PDF
Type Description
Series:AQ-R
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:4 ~ 6VDC
Voltage - Load:75 V ~ 250.0 V
Load Current:10 A