PHS230A20
Description
SSR RELAY SPST-NO 20A
DataSheet
PHS230A20 PDF
Output Type:AC, Proportional Control
Voltage - Input:230VAC
Voltage - Load:-
Load Current:20 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)