RGS1A60D20KGU
Description
SSR RELAY SPST-NO 20A 42-600V
DataSheet
RGS1A60D20KGU PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:42 V ~ 600.0 V
Load Current:20 A