RAM1A60A50G
Manufacturer
Carlo Gavazzi
VIGOR # :
Description
SSR ZC 600V 50A AC IP
Catalog
Solid State Relays
DataSheet
RAM1A60A50G PDF
Type Description
Series:RA
Package:Bulk
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC, Zero Cross
Voltage - Input:20 ~ 280VAC, 22 ~ 48VDC
Voltage - Load:42 V ~ 660.0 V
Load Current:50 A