SSRMP-240D16R
Description
SSRMP SERES,MINI PUK,16A,240VAC,
DataSheet
SSRMP-240D16R PDF
Type Description
Series:SSRMP
Package:Box
Part Status:Active
Mounting Type:Chassis Mount
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Output Type:AC
Voltage - Input:4 ~ 32VDC
Voltage - Load:24 V ~ 280.0 V
Load Current:16 A
On-State Resistance (Max):-
Termination Style:Quick Connect - 0.250" (6.3mm)