EXB-S8V512J
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
3671
Description
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 2009
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
EXB-S8V512J PDF
Type Description
Series:EXB
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):5.1k
Tolerance:±5%
Number of Resistors:4
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:100mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2009, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package:2009
Size / Dimension:0.200" L x 0.087" W (5.08mm x 2.20mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)