CAY10-470J4LF
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
4173
Description
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 0804
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
CAY10-470J4LF PDF
Type Description
Series:CAY10
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):47
Tolerance:±5%
Number of Resistors:4
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0804, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)