4308R-101-104LF
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
4724
Description
RES ARRAY 7 RES 100K OHM 8SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
4308R-101-104LF PDF
Type Description
Series:4300R
Package:Bulk
Part Status:Active
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):100k
Tolerance:±2%
Number of Resistors:7
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:50ppm/°C
Number of Pins:8
Power Per Element:200mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-SIP
Supplier Device Package:8-SIP
Size / Dimension:0.784" L x 0.085" W (19.91mm x 2.16mm)
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)