VSSR1601103GTF
Manufacturer
Vishay
VIGOR # :
4865
Description
RES ARRAY 15 RES 10K OHM 16SSOP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
VSSR1601103GTF PDF
Type Description
Series:VSSR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):10k
Tolerance:±2%
Number of Resistors:15
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:16
Power Per Element:100mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:16-SSOP (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package:16-SSOP
Size / Dimension:0.193" L x 0.154" W (4.90mm x 3.91mm)
Height - Seated (Max):0.069" (1.76mm)