RP102PJ473CS
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
VIGOR # :
Description
RES ARRAY 2 RES 47K OHM 0404
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
RP102PJ473CS PDF
Type Description
Series:RP
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):47k
Tolerance:±5%
Number of Resistors:2
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:4
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0404 (1010 Metric), Convex
Supplier Device Package:0404
Size / Dimension:0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)