RACF164DJT11K0
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
RES ARRAY 4 RES 11K OHM 1206
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
RACF164DJT11K0 PDF
Type Description
Series:RACF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):11k
Tolerance:±5%
Number of Resistors:4
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Applications:Automotive AEC-Q200
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.030" (0.75mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
766163181G
766163181G
RES ARRAY 8 RES 180 OHM 16SOIC