4610X-101-153
Manufacturer
J.W. Miller / Bourns
VIGOR # :
Description
RES ARRAY 9 RES 15K OHM 10SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
4610X-101-153 PDF
Type Description
Series:4600X
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):15k
Tolerance:±2%
Number of Resistors:9
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:10
Power Per Element:200mW
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:10-SIP
Supplier Device Package:10-SIP
Size / Dimension:0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)