MNR18ERAPJ101
Description
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 1606
DataSheet
MNR18ERAPJ101 PDF
Type Description
Series:MNR
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):100
Tolerance:±5%
Number of Resistors:8
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:16
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±250ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1606, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)