743C083561JP
Manufacturer
CTS Corporation
VIGOR # :
Description
RES ARRAY 4 RES 560 OHM 2008
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
743C083561JP PDF
Type Description
Series:743
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):560
Tolerance:±5%
Number of Resistors:4
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:100mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2008, Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.200" L x 0.079" W (5.08mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)