EXB-F8E151G
Manufacturer
Panasonic
VIGOR # :
Description
RES ARRAY 7 RES 150 OHM 8SIP
Catalog
Arrays/Networks Resistors
DataSheet
EXB-F8E151G PDF
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Circuit Type:Bussed
Resistance (Ohms):150
Tolerance:±2%
Number of Resistors:7
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:125mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:8-SIP
Supplier Device Package:8-SIP
Size / Dimension:0.786" L x 0.100" W (19.96mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.195" (4.95mm)