CRA06P08347R0JTA
Description
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 1206
DataSheet
CRA06P08347R0JTA PDF
Type Description
Series:CRA06
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Obsolete
Circuit Type:Isolated
Resistance (Ohms):47
Tolerance:±5%
Number of Resistors:4
Resistor Matching Ratio:-
Resistor-Ratio-Drift:-
Number of Pins:8
Power Per Element:62.5mW
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Applications:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:1206 (3216 Metric), Concave, Long Side Terminals
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)