RT2512FKE07470RL
VIGOR # :
396074
Description
RES SMD 470 OHM 1% 3/4W 2512
DataSheet
RT2512FKE07470RL PDF
Part Status:Active
Resistance:470 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)