CRCW121060K4FKEA
VIGOR # :
456972
Description
RES SMD 60.4K OHM 1% 1/2W 1210
DataSheet
CRCW121060K4FKEA PDF
Part Status:Active
Resistance:60.4 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Composition:Thick Film
Features:Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package:1210
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)