PRG3216P-1541-B-T5
Manufacturer
Susumu
VIGOR # :
458029
Description
RES SMD 1.54K OHM 1W 1206 WIDE
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
PRG3216P-1541-B-T5 PDF
Type Description
Series:PRG
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:1.54 kOhms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1W
Composition:Thin Film
Features:-
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:Wide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package:1206
Ratings:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)