MMB02070C3741FB700
Manufacturer
Vishay / Beyschlag
VIGOR # :
468058
Description
RES SMD 3.74K OHM 1% 1W 0207
Catalog
Chip Resistors-Surface Mount
DataSheet
MMB02070C3741FB700 PDF
Type Description
Series:MMB - Professional
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Resistance:3.74 kOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:MELF, 0207
Supplier Device Package:0207
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)