HRG3216P-3740-B-T5
VIGOR # :
482293
Description
RES SMD 374 OHM 0.1% 1W 1206
DataSheet
HRG3216P-3740-B-T5 PDF
Part Status:Active
Resistance:374 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1W
Composition:Thin Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.126" L x 0.065" W (3.20mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)