RN73H2ATTD9092C50
VIGOR # :
555177
Description
RES 90.9K OHM 0.25% 1/8W 0805
DataSheet
RN73H2ATTD9092C50 PDF
Part Status:Active
Resistance:90.9 kOhms
Tolerance:±0.25%
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Composition:Metal Film
Features:Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package:0805
Ratings:AEC-Q200
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.024" (0.60mm)