CSR2512FK20L0
VIGOR # :
605624
Description
RES 0.02 OHM 1% 2W 2512
DataSheet
CSR2512FK20L0 PDF
Part Status:Active
Resistance:20 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):2W
Composition:Thick Film
Features:Current Sense
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Ratings:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)