HSC20082RJ
Manufacturer
VIGOR # :
908946
Description
RES CHAS MNT 82 OHM 5% 200W
DataSheet
HSC20082RJ PDF
Type Description
Series:HS, CGS
Package:Tray
Part Status:Active
Resistance:82 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):200W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Mounting Feature:Flanges
Size / Dimension:3.543" L x 2.874" W (90.00mm x 73.00mm)
Height - Seated (Max):1.654" (42.00mm)