RER65F9R09PCSL
VIGOR # :
913450
Description
RES CHAS MNT 9.09 OHM 1% 10W
DataSheet
RER65F9R09PCSL PDF
Part Status:Active
Resistance:9.09 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):10W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Size / Dimension:0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height - Seated (Max):0.405" (10.29mm)
Lead Style:Solder Lugs
Package / Case:Axial, Box
Failure Rate:P (0.1%)