AHA25AFB-20R
VIGOR # :
913455
Description
RES CHAS MNT 20 OHM 1% 25W
DataSheet
AHA25AFB-20R PDF
Part Status:Active
Resistance:20 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):25W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 250°C
Mounting Feature:Flanges
Size / Dimension:1.063" L x 1.063" W (27.00mm x 27.00mm)
Height - Seated (Max):0.587" (14.90mm)