Y607118K0000T9L
Manufacturer
VPG Foil
VIGOR # :
672855
Description
RES 18K OHM .3W .01% RADIAL
Catalog
Resistors-Through Hole
DataSheet
Y607118K0000T9L PDF
Type Description
Series:HZ
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:18 kOhms
Tolerance:±0.01%
Power (Watts):0.3W
Composition:Metal Foil
Features:Non-Inductive
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Height - Seated (Max):0.450" (11.43mm)