CMF65255R00BEBF
VIGOR # :
766013
Description
RES 255 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
DataSheet
CMF65255R00BEBF PDF
Type Description
Series:CMF
Package:Bulk
Part Status:Active
Resistance:255 Ohms
Tolerance:±0.1%
Power (Watts):1.5W
Composition:Metal Film
Features:Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)